Szafka tylna ściana

papier obudowy, gdy tylna ściana szafy służy jako ścianka działowa, często oferuje tapetowanie dalej. Przed wklejeniem należy jednak najpierw sprawdzić, czy tylna ściana nie toleruje wilgoci. Wielu producentów stosuje prasy z włókien, które nie tolerują wilgoci i wilgoci. Pomocny może być obraz, który służy jako tło tapety.

Kolor, tapeta lub okładzina

Jeśli tylny panel szafki jest używany jako rozdzielacz pokoju, pojawia się pytanie o projekt. Kiedy ściana tylna jest pomalowana, różnica do "prawdziwych" ścian jest zwykle oczywista.

Szafka może być dobrze dopasowana i niewidoczna przez ukrycie tylnej ściany szafki. Jeśli powierzchnie mają być tapetowane, materiał tylnej ścianki szafy należy sprawdzić pod kątem odporności na wilgoć. Wiele ścianek tylnych wykonanych z prasowanego materiału włóknistego nie może tolerować pastowania. Testen Sprawdź zachowanie ssania i dostosuj sprzęt roboczy

W zależności od stopnia czułości można dostosować rodzaje tapety i rodzaje przyczepności. Na przykład lekkie tapety z włókniny wymagają znacznie mniej aplikacji pasty niż tapet papierowych. Jeśli tylna ściana nie toleruje wilgoci, wchłania się i wypacza, pomocna może być warstwa ochronna podkładu.

Specjalne mosty klejowe i podkłady mogą uszczelnić materiał. Możliwe jest również nałożenie zamkniętej warstwy farby. Na przykład farby akrylowe tworzą twardą powłokę na powierzchni, którą można wykorzystać za pomocą specjalnego kleju jako podłoża do tapetowania. Tapety Befestigen Fix z różnymi metodami łączenia

Aplikacja przypominająca tapetę może być wykonana z samoprzylepnych folii dekoracyjnych. Kolejną alternatywą są dwustronne taśmy klejące. Są one przyklejone wzdłużnymi paskami lub kratkowane z tyłu szafki, a tapeta jest na nim zamocowana. Zbyt cienka lub miękka tapeta nie jest odpowiednia, ponieważ krawędzie wstęg taśmy mogą się przecisnąć.

Zasadniczo nie ma znaczenia, w jaki sposób tapety są naprawione, najważniejsze jest to, że "trzyma". Możliwe jako kleje, kleje są:

natrysku kleju Alleskleber

  • tapet Kleje dwustronnej taśmy
  • krawędzie i krawędzie większości szafy, ścianki tylnej jest wstawiony rowek profilu. W widoku z góry tylnej ściany krąży rodzaj ramy tylnej ściany. Wąska szczelina lub przesunięcie może być przesłonięte, jeśli rama i ściana tylna zestrzelą się w jednej płaszczyźnie. Jeśli tylna ściana jest niżej, a rama wystaje, może być konieczne nałożenie wyrównującej warstwy podkładowej przed tapetowaniem.

Tips & Tricks Jeśli planujesz budowę sufitu natomiast dzielą pokój sprawia, że ​​budowanie kompletny panel wielofunkcyjny ściany największy sens.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz