Jak radzisz sobie ze starym azbestem w prefabrykowanych domach?

Jeśli jesteś zainteresowany domem z prefabrykatów lub nim jesteś, zapewne również chcesz wiedzieć, z czego składa się. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co powinniście wiedzieć o azbeście, jego funkcjach i zagrożeniach oraz jak "pozbyć się" go z reorganizacją.

Co to jest azbest?

Jakie rozwiązania są dostępne?

Jeśli twój dom z prefabrykatów został wybudowany przed 1980 rokiem, powinieneś go sprawdzić pod kątem obecności azbestu. Jeśli masz pewność, że Twój dom jest zanieczyszczony azbestem, może pomóc tylko profesjonalna renowacja od wyspecjalizowanej firmy. Specjalizuje się w takich pracach i jest zaznajomiona z niezbędnymi środkami ochronnymi. Maski oddechowe i maski pełnotwarzowe są tutaj obowiązkowe.

Rodzaje środków zaradczych

Istnieje kilka sposobów "uwolnienia" swojego domu od azbestu. Poniższa lista zawiera trzy opcje do wyboru.

  • Całkowite usunięcie azbestu z domu: Z pewnością droga, ale i skuteczna metoda. Jest to nie tylko kosztowne, ale także czasochłonne, ponieważ Twój dom jest dosłownie "rozebrany".
  • Uszczelnianie powierzchni: Nie tak drogie, jak w pierwszej opcji, ale to zadanie należy wykonać bardzo ostrożnie, aby uzyskać efektywny rezultat.
  • Zbuduj ściany działowe: ostatnią opcją jest pokrycie powierzchni zawierających azbest kolejną warstwą. Jeśli zrobi się to prawidłowo, azbest nie dostanie się do twojego powietrza.
Wskazówki i wskazówki Dobierz szybko: jeśli istnieje podejrzenie, że jest azbest, zainwestuj teraz w remont, a później.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz