Jak określić zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym?

Ze względu na rosnące ceny energii bardzo ważne jest możliwie najniższe zapotrzebowanie na ciepło w domu jednorodzinnym. Poniższy artykuł wyjaśnia, dlaczego izolacja jest tak ważna na ten temat i jak można określić zapotrzebowanie na ciepło w domu.

izolacji - podstawą skuteczności

oznaczania

zapotrzebowania na ciepło w celu określenia potrzeb energetycznych domu rodzinnym, reprezentuje siłę izolacji pierwsza fundacja jest izolacja jest następnie podzielony na cztery etapy:

  • ma izolacji
  • częściowo istniejącej izolacji
  • izolacji termicznej. po 1995 regulacje izolacyjne
  • izolację do regulacji oszczędność energii (niskoenergetyczny budynek)

w ogóle, można przypisać swój dom łatwo: odpowiada żaden z tych przepisów, tylko dwa pierwsze etapy to możliwe, gdzie „nie ma izolacji” bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach są ponieważ tutaj ogromne zapotrzebowanie na ciepło zapewnia horrendalne koszty operacyjne.

Po określeniu możliwej grubości izolacji dodaje się drugi czynnik: Wydajność systemu grzewczego. W kilowatogodzinach (kWh) powinno być tak niskie, jak to tylko możliwe. Podczas 8-10 kWh to dobry stosunek ceny do 120 metrów kwadratowych, reprezentują wartości od 15 kWh problemowych
Wydajność ogrzewania elektrycznego swojej można znaleźć głównie na świadectwie na kotle ..

skutecznie zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło Teraz, gdy wiesz, zależy od czynników zapotrzebowanie na ciepło domu rodzinnego, a mianowicie izolacji, ogrzewania i wielkości (lub objętości), metody w celu zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło można łatwo odgadnąć. Oprócz wspomnianej już izolacji, ogromne znaczenie ma efektywne ogrzewanie.

Powinno być absolutnie dostosowane do wielkości domu rodzinnego. Wielu właścicieli domów popełnia błąd i kupuje zbyt mało nagrzewnicy, która nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania domu na ciepło. Wynik: jeśli energia ucieknie (zwykle podczas wentylacji), odzyskiwanie temperatury w pomieszczeniu trwa zbyt długo. Wynik zbyt dużego ogrzewania jest jasny: zużycie energii jest zbyt wysokie i przekracza wymagania energetyczne domu rodzinnego.

Porady i wskazówki: Zanim zdecydujesz się na nowe ogrzewanie lub izolację, możesz profesjonalnie określić zapotrzebowanie na ciepło swojego domu (na przykład przez TÜV). Im bardziej komponenty są dostosowane do twojego domu, tym wyższa wydajność.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz