Jak trwałe są domy prefabrykowane?

Kiedy budujesz dom, jest to zwykle zakup na całe życie. Dlatego często pojawia się pytanie: zbudować "normalny" dom na wieczność lub tani dom z prefabrykatów? Pokażemy Ci, jak dobrą jakość można łączyć z domami prefabrykowanymi i jaka długowieczność może osiągnąć ta metoda budowy. Domy prefabrykowane Fert do naprawdę mają krótszą żywotność?

Przy bliższym przyjrzeniu się konstrukcji nie można wytłumaczyć rzekomej "niższości" prefabrykowanych domów: ściany, sufity i cały materiał izolacyjny są zamocowane na solidnej drewnianej konstrukcji ramowej. Otoczony stabilną ścianą zewnętrzną, konstrukcja ta jest nie tylko stabilna, ale również z dobrym wykonaniem i montażem również bardzo trwała.

A co z jakością?

Aby osiągnąć długowieczność, oczywiście jakość musi być właściwa. Może to być nawet lepsze w przypadku konstrukcji domów prefabrykowanych niż w przypadku solidnej konstrukcji: produkcja w fabryce przebiega prawie doskonale, a trwałe wietrzenie na placu budowy może również pogorszyć jakość materiału.

Ponieważ montaż zajmuje tylko kilka dni na placu budowy, materiał jest praktycznie pozbawiony wpływu na środowisko, dopóki nie pojawi się w jego wykończonej formie. Istnieją również surowe wytyczne dotyczące materiałów i konstrukcji. Są one określone i kontrolowane nie tylko przez samego producenta, ale także przez stowarzyszenia takie jak GDF (Gütegemeinschaft Deutscher Fertigbau).

Jak widać, wzornictwo przemysłowe prefabrykowanych domów i współpraca firm i stowarzyszeń podnoszą jakość domu i mogą być nawet wyższej jakości niż solidne budynki.

A wartość odsprzedaży?

Jednym z największych problemów domów prefabrykowanych jest bezpodstawna niższa wartość odsprzedaży w porównaniu z domami stałymi. Więc dostajesz średnio o dziesięć procent mniej pieniędzy po 40 latach. Ale dlaczego tak jest? Można przypuszczać, że te założenia opierają się na mniejszej trwałości w polityce lat 60. i 70., kiedy te rabaty były nadal uzasadnione.

Ponadto dzisiejsza konstrukcja prefabrykowana jest wspierana przez tyle "wzmocnień", jak beton lub cegły, które są dość zbliżone do solidnej konstrukcji. To wzmacnia nonsens o niskiej wartości odsprzedaży.

Podsumowując, jest to jedna z największych wad prefabrykowanego domu. Kiedy przenosisz się, na przykład, z powodów zawodowych, lepiej sobie radzisz z ogromnym domem: reputacja "domu na wieczność" przynosi ci w tym przypadku kilka tysięcy euro więcej.

Wskazówki i porady Jeśli zamierzasz się przenieść, wynająć swój stary dom z prefabrykatów. Zamiast mieszkać z tee, budujesz takie bezpieczne źródło dochodów.

Przegląd

Poniższa sekcja zawiera przegląd wszystkich aspektów długowieczności w domu z prefabrykatów.

Stabilna, dobrze zaprojektowana konstrukcja prefabrykowanego domu zapewnia długowieczność.

  • Produkcja przemysłowa i szybka budowa zapewniają istniejącą jakość; elementy nie są wystawione na działanie warunków atmosferycznych.
  • Tylko nieuzasadniona niższa wartość odsprzedaży okazuje się wadą prefabrykowanej konstrukcji.
  • Wbrew powszechnemu przekonaniu domy z prefabrykatów oferują wysoką trwałość i jakość. Oba jednak różnią się od dostawcy do dostawcy: poinformuj się o odpowiednim producencie domu prefabrykowanego, w przeciwnym razie marzenie o własnym domu może szybko stać się koszmarem.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz