Kā tīrīt čugunu maigi un efektīvi

Čuguna tiek uzskatīts par ļoti izturīgu materiālu, kas garantē gadu desmitiem ilgas izturības. Tomēr dažreiz čuguna panna vai cepšanas panna sāk rūsēt, un iezāģētās virsmas anti-stick efekts var tikt zaudēts. Tas nenotiek ar maigu tīrīšanu - tas tev izmaksās ilgu keramikas kalpošanas laiku!

Interesanti fakti par čuguna gatavotajiem traukiem

Čuguns ir tīrs, nodots dzelzs formā, kas var arī sarecēt. Tomēr, ja virsma pat nesaskaras ar ūdeni un gaisu, tiek novērsta korozija.

Tieši tāpēc ir svarīgi, lai uz dzelzs būtu pastāvīgs aizsargājošais slānis, kas pasargā materiālu no ārpuses. Šī uz virsmas esošā plēve darbojas arī kā anti-stick pārklājums, tādēļ viegli uzliesmojošs pārtikas produkts labi uzturētā čuguna pannā.

Iepriekš minētais aizsargājošais slānis uz wok, cepšanas panna un panna sastāv galvenokārt no pārtikas eļļas, bet tajā ir arī sāls un citi atlikumi no cepšanas un vārīšanas. Labākajā gadījumā tas kļūst vizuāli pamanāms kā vienota, melna patina.

Galvenais noteikums: netīriet tīrīšanas laikā patīnu!

Tā kā patina, kas veidojas sākotnējās apdeguma laikā un laika gaitā tiks tālāk attīstīta, galvenokārt ir taukaina, tai nevajadzētu nonākt saskarē ar tauku noņemšanas līdzekļiem.

Trauku mazgāšanas līdzeklis un trauku mazgājamā mašīna, protams, ir tabu, citādi jūs apstrīdat rūsu tieši. Tīrīta čuguna tīrīšana ir šāda: venn Ja iespējams, vienkārši noslaukiet iekšējo virsmu. Ja nepieciešams, arī noskalojiet pannu, voku vai cepšanas pannu ar siltu ūdeni.

  • Noņemiet stingrus netīrumus, noslaukot ar eļļu un sāli.
  • Ir atļauta īsa uzsūkšana siltā ūdenī, bet šis process ir ļoti ierobežots laikā. Gründ Rūpīgi nosusiniet visu virsmu.
  • Pēc tīrīšanas rūpīgi jānēsā čuguns, vai nu ar cepamo eļļu, vai ar veco stilu ar bekona ādu.
  • Padomi un triki Ja jūsu čuguns sāk rūsēt, nebaidieties korozijas produktu tīrīšanai ar tērauda vilnu. Tomēr, lai izveidotu jaunu aizsargslāni, jums vajadzēs atkārtoti sadedzināt pannas vai wok.
Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru